Μοίρες https://www.booked.net
+17°C

Πρώτη ημέρα για το Ρολάν Γκαρός με Τσιτσιπά

Μοιραστείτε αυτό το άρθρο:
Πρώτη ημέρα για το Ρολάν Γκαρός με Τσιτσιπά

Στη μάχη του Ρολάν Γκαρός, ενός από τα τέσσερα Γκραν Σλαμ του παγκοσμίου τένις, ρίχνεται το απόγευμα της Κυριακής (30/5) ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ο έλληνας τενίστας θα αντιμετωπίσει στις 18:00, εφόσον όλα κυλήσουν σύμφωνα με το πρόγραμμα, το γάλλο Ζερεμί Σαρντί στο κορτ Philippe Chatrier.

Χρονικά, είναι το τελευταίο ζευγάρι της ημέρας, της πρώτης για το φημισμένο γαλλικό Open.

Ο Τσιτσιπάς θα δοκιμάσει τις αντοχές του στο χώμα, και όντας στο νούμερο 5 της παγκόσμιας κατάταξης, θα ήθελε να πετύχει μια διάκριση στη Γαλλία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Κυριακής (30/05):

Court Philippe-Chatrier (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)

1) Patricia Maria Tig v. Naomi Osaka [2]
2) Pablo Andujar v. Dominic Thiem [4]
3) Victoria Azarenka [15] v. Svetlana Kuznetsova
4) Stefanos Tsitsipas [5] v. Jeremy Chardy

Court Suzanne-Lenglen (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Fabio Fognini [27] v. Gregoire Barrere
2) Greet Minnen [Q] v. Petra Kvitova [11]
3) Ana Konjuh [Q] v. Aryna Sabalenka [3]
4) Alexader Zverev [6] v. Oscar Otte [Q]

Court Simonne-Mathieu(έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Clara Burel v. Danka Kovinic
2) Marton Fucsovics v. Gilles Simon
3) Corentin Moutet v. Laslo Djere
4) Oceane Dodin v. Madison Keys [23]

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Anna Kalinina [Q] v. Angelique Kerber [26]
2) Elena Rybakina [21] v. Elsa Jacquemot
3) Kei Nishikori v. Alessandro Giannessi [Q]
4) Botic Van De Zandschulp [Q] v. Hubert Hurkacz [19]

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Kateryna Kozlova v. Ajla Tomljanovic
2) Mario Vilella Martinez [Q] v. Roberto Bautista Agut [11]
3) Grigor Dimitrov [16] v. Marcos Giron
4) Diane Parry v. Aliaksandra Sasnovich

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Paula Badosa v. Laura Davis
2) Miomir Kecmanovic v. Daniel Evans [25]
3) Nao Hibino v. Nina Stojanovic
4) Alejandro Davidovich Fokina v. Mikhail Kukushkin

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Elisabetta Cocciaretto [LL] v. Ana Bogdan
2) Yannick Hanfmann v. Henri Laaksonen [Q]
3) Emil Ruusuvuori v. Mackenzie McDonald [Q]
4) Leylah Fernandez v. Anastasia Potapova

Court 9 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Egor Gerasimov v. Enzo Couacaud
2) Karen Khachanov [23] v. Jiri Vesely
3) Elena Vesnina v. Olga Govortsova [LL]
4) Amanda Anisimova v. Veronika Kudermetova [29]

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Danielle Collins v. Xiyu Wang [Q]
2) Anastasia Pavlyuchenkova [31] v. Christina McHale
3) Juan Ignacio Londero v. Cristian Garin [22]
4) Roman Safiullin [Q] v. Carlos Taberner [Q]

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα στις 12:00)
1) Norbert Gombos v. Pablo Carreno Busta [12]
2) Guido Pella v. Daniel Elahi Galan [Q]
3) Clara Tauson v. Ekaterine Gorgodze [Q]
4) Marie Bouzkova v. Katerina Siniakova

ΑΓΡΟΓΗ - ΗΛΙΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΣΗΦΑΚΗΣ ΟΠΤΙΚΑ

Περισσότερα

Σχετικά Άρθρα

Γιατί χρησιμοποιούμε cookies

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε, να σας προσφέρουμε μία μοναδική εμπειρία πλοήγησης.Με την πρόσβαση σας σε αυτόν, συναινείτε στη χρήση cookies. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στους Όρους Χρήσης, και στην Πολιτική Cookies του AntilalosPress.gr.